Podsumowanie V Świątecznej Wymiany Figurkowej

Witam Was serdecznie w nowym roku! Skoro jest możliwość, bo i tak będziecie to czytać, to chciałbym na wstępie, życzyć Wam po prostu lepszego 2021. Bez mocnych słów, bez dalekosiężnych planów. Dacie radę!

Wracając do głównego tematu tego wpisu, czyli podsumowania zarówno V Świątecznej Wymiany Figurkowej jak i automatycznie 76 edycji FKB. W zabawie wzięło udział 12 osób, za co jestem Wam wdzięczny, bo co jak co, dość późno ogłosiłem wzięcie od Bahiora tematu na swoje barki, co nie zmieniało jednak faktu, że mieliście około miesiąca na przygotowanie prezentów. Ciekawostką jest, że dostawałem zgłoszenia do zabawy jeszcze w grudniu na maila, więc liczę, że edycja 2021 (jak szczęśliwie dożyjemy, oczywiście!) będzie pozwalała wziąć udział jeszcze większej ilości osób!

V odsłona przebiegła pomyślnie, a przynajmniej tak odbieram organizację z mojej strony. Widziałem, że sporej części uczestników przypadły do gustu otrzymane prezenty, a mieliśmy niemało debiutantów w tegorocznej zabawie. Osobiście uważam, że najwięcej frajdy daje właśnie dopasowywanie prezentu pod obdarowywaną osobę!

Około 17% uczestników V ŚWF nie dało rady zmieścić się w terminie (czyli dwie osoby) oraz tylko nieco ponad 8% (czyli jedna) nie dostarczyła prezentu do dzisiaj (Karol, bardzo surowym wzrokiem patrzę w Twoją stronę! Będzie rózga!). Z pozytywnych aspektów – 100% wysłanych przesyłek zostało dostarczonych i odebranych! Jednak sugestia, by nie korzystać z pożal się borze Poczty Polskiej oraz odciążenie kurierów wyszła zabawie na dobre.

Przechodzimy więc do podsumowania, w którym wypadam najbardziej blado, bo swoje wpisy będę musiał uzpełnić 😀 Kolejność, poza tym, że siebie umieściłem na szarym końcu a Panie mają pierwszeństwo, jest absolutnie bez znaczenia.

Viluir z bloga Rzuć 90k6! wzięła udział w Wymianie po raz pierwszy i naprawdę życzyłbym sobie na przyszłość, by wszyscy mieli aż tyle entuzjazmu do tej zabawy! Bardzo Ci dziękuję za wspaniałe zaangażowanie oraz przygotowanie dla Bahiora doskonałego modelu!

Tutaj zaś możecie zobaczyć model świątecznego Skavena przygotowany dla Viluir przez Kapitana Haka.

Kolejną osobą zostaje Koyoth z bloga Shadow Grey, głównie dlatego, że dzisiaj o 1:24 w środku nocy, zapewne wracając z imprezy i zarazem uciekając przed policją, wysłał mi na bloga linki do wpisów, dobra robota! 😀
Koyoth przygotował model dla Spaza, swoją drogą obłędnie zrealizowany niczym śnieżna kula, oraz otrzymał model od Gonza, na którym to znalazła się pawęż, którą to Koyoth posiada osobiście! Wspaniały smaczek!

Czas na nieco przykry dla mnie wpis dotyczący Adama „Quidamcorvusa” z bloga DansE MacabrE ponieważ mogę wkleić tylko jeden wpis, bo nie otrzymał on od Karola spodziewanego prezentu. Nie ukrywam, że chciałbym ten wpis edytować w tym miejscu CZYM PRĘDZEJ.
QC przygotował zaś model dla Bartosza, którego prace możecie znaleźć na fanpejdżu Momo’s pile of shame.

Kolejną osobą biorącą udział w zabawie był oczywiście Bahior z bloga The Dark Oak , którego tu nie mogło zabraknąć. Bahior przygotował model dla Łukasza z bloga Gorzej się nie da i otrzymał – co już wiecie – model od Viluir!

Torin odkurzył swojego bloga o przeuroczej nazwie Do Zmycia i zaprezentował model, który mam przyjemność wystawiać na swojej półce i na pewno będzie miał okazje wziąć udział w bitwach do Warheim FS jak tylko dopieszczę swoją bandę nieumarłych 😀 Choineczka, którą otrzymałem jako znacznik, stoi na biurku i nadaje świąteczny nastrój, oraz ma na sobie więcej śniegu, niż mamy w całym województwie 😛 Torin dostał też dioramkę od wspomnianego już Bartosza z Momo’s pile of shame.

Łukasz z bloga Gorzej się nie da, przygotował dla Gonza, z którym okazało się, że znają się nie od dzisiaj, bardzo ładną winietkę Pani Dyniaqowej. Sam zaś został obdarowany, co też już wiecie, przez Bahiora modelem do WH40k w mocno egipskim klimacie.

Bartosz z Momo’s pile of shame co przygotował i co dostał, już wiecie, więc tylko dla utrzymania tego wpisu w odpowiednim układzie, ponownie wrzucę zdjęcia! 🙂

Spazo, z bloga Spazo miniatures (który mógłbyś, kurczę nadrobić! :D) przygotował model dla Karola z bloga Grot Orderly samemu zaś otrzymując model od Koyotha.

Gonzo z bloga Black Grom Studio przygotował model dla Koyotha i sam otrzymał model od Łukasza – co też już wiecie, ale wrzucam tradycyjnie inne ujęcia modeli 🙂

Praktycznie na deser wrzucam Kapitana Haka z bloga Hakostwo, którego to dzieli ze swoją lepszą połową. Hak przygotował model dla Viluir, co już wiecie, ale też otrzymał model ode mnie. Nie będę szczególnie ukrywał, że gdy pojawił się w rozpisce uczestników, stało się moim niecnym planem, by móc przygotować dla niego prezent. Jak będziecie mieli okazję poczytać we wpisie, wiąże się z tym nielicha historia 😀

No i czas na mnie, gospodarza tej edycji Świątecznej Wymiany Figurkowej. Przygotowałem w sumie dwa modele, trzeci był praktycznie nietknięty farbą od 2005 roku, o czym możecie szerzej poczytać u Kapitana Haka w jego wpisie. Był to projekt, który nie ukrywam, dał mi sporo fajdy a jego odbiór – jeszcze większą! Sam dostałem fantastyczny powóz/rydwan/trupiarkę od Torina i zdecydowanie będzie znakomicie się prezentował w mojej bandzie Wąpierzo-Nietopyrzy Strigoi! 😀

Na liście nie znalazł się, niestety Karol z Grot Orderly, ale mam szczerą nadzieję, w miarę szybko uzupełnić tę dziurę w tym podsumowującym wpisie, bo mam wrażenie, jakbym nie skończył wszystkiego na czas, a nie znoszę takiego uczucia 😀

Jeszcze raz, bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w V Świątecznej Wymianie Figurkowej! Biorąc pod uwagę, jak „cudownym” rokiem był ten słusznie miniony, bardzo mi miło, że znaleźliście czas i chęci nie tylko wziąć udział w zabawie, ale jeszcze umilić go innym! Mam szczerą nadzieję, że widzimy się w podobnej sytuacji za 11 miesięcy! Uważajcie na siebie, nie pociągającie za podejrzane dźwignie i nie wciskajcie dużych, czerwonych guzików! Wielu doskonałych gier, wspólnych meczy, możliwości wypicia razem i pogrania, oraz spokoju w życiu, tego szczerze Nam wszystkim chciałbym życzyć!

Elmin

6 myśli na temat “Podsumowanie V Świątecznej Wymiany Figurkowej

Dodaj własny

    1. Nie ma problemu! Bardzo się cieszę, bo wyszło lepiej niż zakładałem 😀 Przykro mi, że ciągle jeszcze nie masz swojego prezentu, oraz że Karol się uwinie się czym prędzej! 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

<span>%d</span> blogerów lubi to: